January 18, 2020
|
Oklahoma-Mosier Indoor Track - Norman, OK
|
200m (Flat)
ICON KEY: NCCAA NAIA A NAIA B NCAA DII Auto NCAA DII Prov

Women's 60 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Sydney Dillard Sophomore Unattached 7.26 7.50 7.89 7.97 8.60 6.32 6.39
2 Nikole Halladay-Meth SO-2 Oklahoma City 9.56 7.35 7.90 7.98 9.88 6.32 7.51
3 Sarah Horan JR-3 LeTourneau 6.32 8.32 8.00 9.44 7.12 8.64 6.96
4 Kaleigh Dyas JR-3 Central Oklahoma 9.38 8.09 8.01 8.41 8.98 8.49 6.41
5 Miracle Mahone FR-1 Midwestern St. 6.93 7.65 8.05 10.15 8.38 7.41 9.74
6 Jamee Moore FR-1 Southern Nazarene 6.47 7.60 8.08 7.20 9.22 7.11 9.94
7 Keandria Ford SR-4 Langston 10.20 5.75 8.09 9.63 6.15 7.61 8.17
8 Chavon Reece SO-2 Central Oklahoma 6.62 6.87 8.17 7.85 9.73 6.05 8.42
9 Kailey Carnine Freshman Unattached 8.67 9.17 8.18 8.84 9.00 10.23 9.25
10 Diamond Judge FR-1 Langston 8.07 6.67 8.23 5.77 7.58 8.23 6.51
11 Nicole Ezeoke Sophomore Unattached 7.97 8.55 8.38 7.71 8.72 9.22 6.12
Women's 60 Meters Finals Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Sydney Dillard Sophomore Unattached 5.76 7.89 9.63
2 Nikole Halladay-Meth SO-2 Oklahoma City 10.20 7.90 9.41
3 Sarah Horan JR-3 LeTourneau 5.92 8.00 9.44
4 Kaleigh Dyas JR-3 Central Oklahoma 6.41 8.01 8.98
7 Keandria Ford SR-4 Langston 8.90 8.09 8.82
11 Nicole Ezeoke Sophomore Unattached 7.97 8.38 6.79
Women's 60 Meters Finals Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
5 Miracle Mahone FR-1 Midwestern St. 8.94 7.57 8.05 7.09 9.66
6 Jamee Moore FR-1 Southern Nazarene 9.94 8.97 8.08 8.97 7.28
8 Chavon Reece SO-2 Central Oklahoma 10.13 9.24 8.17 6.38 9.32
9 Kailey Carnine Freshman Unattached 7.69 8.35 8.18 7.69 8.10
10 Diamond Judge FR-1 Langston 6.59 9.63 8.23 6.01 9.14

Women's 60 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Sydney Dillard Sophomore Unattached 7.88 6.47 8.04
2 Sarah Horan JR-3 LeTourneau 7.89 6.47 6.79
3 Nikole Halladay-Meth SO-2 Oklahoma City 7.91 7.36 5.94
4 Nicole Ezeoke Sophomore Unattached 7.97 9.89 5.82
5 Kaleigh Dyas JR-3 Central Oklahoma 7.98 6.47 6.95
6 Keandria Ford SR-4 Langston 8.08 6.06 5.98
7 Kailey Carnine Freshman Unattached 8.12 9.59 9.59
8 Chavon Reece SO-2 Central Oklahoma 8.15 6.61 6.85
9 Miracle Mahone FR-1 Midwestern St. 8.16 9.96 10.12
10 Aundrea Culliver SR-4 Our Lady of the Lake 8.18 10.64 10.64
11 Jamee Moore FR-1 Southern Nazarene 8.19 10.41 10.24
12 Diamond Judge FR-1 Langston 8.21 10.68 10.68
13 Asia Robertson FR-1 Midwestern St. 8.29 9.95 8.05
14 Kendra Fisher SR-4 Hardin-Simmons 8.35 9.36 6.77
15 johanna Jones SO-2 Hardin-Simmons 8.36 10.79 6.27
16 Jasmine Mason JR-3 Oklahoma City 8.37 7.37 6.45
17 Jasmine Hopkins FR-1 Central Oklahoma 8.37 6.95 10.47
18 Destiny Johnson JR-3 Oklahoma Christian 8.38 10.40 10.40
18 Breyanna Brice SO-2 Southern Nazarene 8.38 10.40 9.31
20 Aaryanna William FR-1 Midwestern St. 8.38 8.55 8.64
21 Tori Field JR-3 LeTourneau 8.41 10.01 9.84
22 Abrianna Drake JR-3 Southern Nazarene 8.41 9.09 10.60
23 Alysa Morgan JR-3 Langston 8.43 7.84 8.10
24 Kayla Pruitt SO-2 Rogers State 8.44 10.05 6.25
25 Destiny Joseph SO-2 Our Lady of the Lake 8.45 10.06 7.52
26 Miki Romain SR-4 Our Lady of the Lake 8.45 8.45 6.68
27 Dajia Davis SO-2 Southern Nazarene 8.51 11.07 9.02
28 Chaya Crittenden SO-2 Southern Nazarene 8.62 10.18 6.90
29 Katelyn Callender SO-2 Rogers State 8.65 6.32 6.23
30 Zoe McGowan SO-2 Langston 8.83 10.16 9.10
31 Kelsey Drapeau FR-1 Southwestern Christian 8.89 6.58 8.63
32 Kalimah Muhammad JR-3 Southwest (N.M.) 8.90 9.62 7.57
33 Zada Washington SO-2 Hardin-Simmons 8.97 7.90 6.82
34 Shyra Crowley FR-1 Southwestern Christian 9.00 6.30 11.43
35 Cara Martin FR-1 Hardin-Simmons 9.03 10.03 8.04
36 Alissa Reyes FR-1 Oklahoma City 9.09 10.18 8.37
37 Chae Lewis SO-2 Southwestern Christian 9.11 7.93 6.93
38 Alicia Jones SR-4 Southwest (N.M.) 9.11 10.75 7.02
39 Key'Thanna Lane FR-1 Southwest (N.M.) 9.13 10.41 9.77
40 Alexis Oliver FR-1 Southwestern Christian 9.16 7.06 11.09
41 Presley Parent FR-1 Southwestern Christian 9.23 12.00 7.20
42 Alexxus Ward FR-1 Southwestern Christian 9.25 7.59 10.18
Women's 60 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
4 Nicole Ezeoke Sophomore Unattached 7.66 7.97 6.62 7.50
18 Destiny Johnson JR-3 Oklahoma Christian 7.21 8.38 6.12 6.37
22 Abrianna Drake JR-3 Southern Nazarene 6.31 8.41 8.08 9.00
40 Alexis Oliver FR-1 Southwestern Christian 8.71 9.16 8.98 9.62
42 Alexxus Ward FR-1 Southwestern Christian 7.31 9.25 7.03 12.03
Women's 60 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Nikole Halladay-Meth SO-2 Oklahoma City 7.91
10 Aundrea Culliver SR-4 Our Lady of the Lake 8.18
26 Miki Romain SR-4 Our Lady of the Lake 8.45
34 Shyra Crowley FR-1 Southwestern Christian 9.00
41 Presley Parent FR-1 Southwestern Christian 9.23
Women's 60 Meters Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
8 Chavon Reece SO-2 Central Oklahoma 8.15
11 Jamee Moore FR-1 Southern Nazarene 8.19
17 Jasmine Hopkins FR-1 Central Oklahoma 8.37
37 Chae Lewis SO-2 Southwestern Christian 9.11
39 Key'Thanna Lane FR-1 Southwest (N.M.) 9.13
Women's 60 Meters Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
2 Sarah Horan JR-3 LeTourneau 5.61 8.68 6.24 9.08 8.53 7.89
14 Kendra Fisher SR-4 Hardin-Simmons 10.36 10.52 9.69 6.93 6.10 8.35
16 Jasmine Mason JR-3 Oklahoma City 9.21 10.13 6.87 9.13 7.79 8.37
21 Tori Field JR-3 LeTourneau 10.77 6.82 9.09 6.31 9.34 8.41
31 Kelsey Drapeau FR-1 Southwestern Christian 7.20 10.85 9.61 10.85 6.76 8.89
Women's 60 Meters Preliminaries Heat 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
5 Kaleigh Dyas JR-3 Central Oklahoma 7.98
6 Keandria Ford SR-4 Langston 8.08
23 Alysa Morgan JR-3 Langston 8.43
25 Destiny Joseph SO-2 Our Lady of the Lake 8.45
38 Alicia Jones SR-4 Southwest (N.M.) 9.11
Women's 60 Meters Preliminaries Heat 6
PL NAME YEAR TEAM TIME
9 Miracle Mahone FR-1 Midwestern St. 8.16
12 Diamond Judge FR-1 Langston 8.21
15 johanna Jones SO-2 Hardin-Simmons 8.36
24 Kayla Pruitt SO-2 Rogers State 8.44
32 Kalimah Muhammad JR-3 Southwest (N.M.) 8.90
35 Cara Martin FR-1 Hardin-Simmons 9.03
Women's 60 Meters Preliminaries Heat 7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
7 Kailey Carnine Freshman Unattached 8.12 10.56
18 Breyanna Brice SO-2 Southern Nazarene 8.38 7.63
20 Aaryanna William FR-1 Midwestern St. 8.38 10.73
28 Chaya Crittenden SO-2 Southern Nazarene 8.62 9.40
33 Zada Washington SO-2 Hardin-Simmons 8.97 9.51
36 Alissa Reyes FR-1 Oklahoma City 9.09 10.55
Women's 60 Meters Preliminaries Heat 8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Sydney Dillard Sophomore Unattached 7.88 8.36
13 Asia Robertson FR-1 Midwestern St. 8.29 10.20
27 Dajia Davis SO-2 Southern Nazarene 8.51 6.90
29 Katelyn Callender SO-2 Rogers State 8.65 10.12
30 Zoe McGowan SO-2 Langston 8.83 8.22

Women's 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Myah Bowen Junior Unattached 28.87 23.36 19.68 22.83 26.24
2 Nikole Halladay-Meth SO-2 Oklahoma City 21.00 26.77 32.54 24.67 26.24
3 Sydney Dillard Sophomore Unattached 27.83 28.62 27.83 23.85 26.50
4 Candis Rodgers SR-4 Oklahoma Baptist 19.66 28.27 23.69 31.50 26.92
5 Aaryanna William FR-1 Midwestern St. 34.06 21.63 24.60 19.74 27.03
6 Kaleigh Dyas JR-3 Central Oklahoma 34.57 27.22 26.95 19.60 27.22
7 Asia Robertson FR-1 Midwestern St. 31.63 25.85 29.98 19.25 27.50
8 Breyanna Brice SO-2 Southern Nazarene 26.70 21.74 29.18 32.20 27.52
9 Jasmine Hopkins FR-1 Central Oklahoma 34.99 23.15 35.27 22.87 27.55
10 Beyel Tubbs JR-3 Oklahoma City 20.15 19.88 22.08 29.81 27.60
11 Jamee Moore FR-1 Southern Nazarene 23.85 27.73 36.05 28.84 27.73
12 Abrianna Drake JR-3 Southern Nazarene 24.52 32.88 25.64 30.09 27.86
13 Destiny Johnson JR-3 Oklahoma Christian 25.11 34.88 29.02 21.21 27.90
14 Diamond Judge FR-1 Langston 30.51 35.55 26.03 27.43 27.99
15 Kendra Fisher SR-4 Hardin-Simmons 20.50 28.65 22.19 26.40 28.08
16 Destiny Joseph SO-2 Our Lady of the Lake 29.57 23.66 29.01 22.81 28.16
17 Marquania Rowell JR-3 Oklahoma City 27.15 26.30 26.87 24.04 28.28
18 Alexis Jefferson JR-3 Cameron 22.93 24.34 29.15 34.53 28.30
19 Kelsey Drapeau FR-1 Southwestern Christian 29.21 27.23 36.87 27.23 28.36
20 Miracle Mahone FR-1 Midwestern St. 30.51 30.79 27.37 31.08 28.51
21 Dajia Davis SO-2 Southern Nazarene 35.80 36.66 32.65 32.08 28.64
22 Jasmine Mason JR-3 Oklahoma City 28.17 33.92 29.61 35.64 28.74
23 Alysa Morgan JR-3 Langston 25.88 34.22 29.90 37.09 28.75
24 Sarah Wright FR-1 Cameron 33.40 21.02 33.40 34.55 28.79
25 Zoe McGowan SO-2 Langston 26.70 31.35 26.99 36.57 29.02
26 Peyton Lewis FR-1 Midwestern St. 25.82 22.89 36.97 21.13 29.34
27 Zada Washington SO-2 Hardin-Simmons 24.19 26.00 37.79 39.30 30.23
28 Alissa Reyes FR-1 Oklahoma City 35.78 33.36 32.45 30.02 30.32
29 Cara Martin FR-1 Hardin-Simmons 25.31 29.58 38.73 28.97 30.49
30 Chae Lewis SO-2 Southwestern Christian 34.77 36.32 30.11 31.35 31.04
31 Alexxus Ward FR-1 Southwestern Christian 40.54 22.45 34.93 33.05 31.18
32 Alicia Jones SR-4 Southwest (N.M.) 36.97 36.97 22.25 33.21 31.33
33 Alexis Oliver FR-1 Southwestern Christian 29.21 28.89 31.40 31.72 31.40
34 Sadie Anderle FR-1 Midwestern St. 24.54 37.93 36.97 33.79 31.87
35 Presley Parent FR-1 Southwestern Christian 23.25 32.74 35.69 36.02 32.74
36 Kalimah Muhammad JR-3 Southwest (N.M.) 24.54 30.25 28.91 33.95 33.61
Women's 200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Myah Bowen Junior Unattached 28.08 22.83 24.93 27.56 26.24 27.82 33.85
2 Nikole Halladay-Meth SO-2 Oklahoma City 30.97 25.98 32.80 21.26 26.24 24.93 21.26
3 Sydney Dillard Sophomore Unattached 27.30 25.44 26.77 19.08 26.50 28.36 30.48
Women's 200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
4 Candis Rodgers SR-4 Oklahoma Baptist 25.04 26.92 29.08
5 Aaryanna William FR-1 Midwestern St. 33.25 27.03 27.03
6 Kaleigh Dyas JR-3 Central Oklahoma 23.96 27.22 26.41
7 Asia Robertson FR-1 Midwestern St. 21.45 27.50 32.73
20 Miracle Mahone FR-1 Midwestern St. 23.10 28.51 34.50
Women's 200 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
9 Jasmine Hopkins FR-1 Central Oklahoma 29.76 20.12 27.55 30.86 24.80
10 Beyel Tubbs JR-3 Oklahoma City 27.05 20.15 27.60 29.26 24.02
27 Zada Washington SO-2 Hardin-Simmons 24.79 28.72 30.23 38.40 29.02
Women's 200 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
13 Destiny Johnson JR-3 Oklahoma Christian 30.42 28.46 27.63 27.90 34.88 20.65 27.35
23 Alysa Morgan JR-3 Langston 29.04 36.23 30.77 28.75 31.34 33.93 32.49
24 Sarah Wright FR-1 Cameron 27.35 27.35 23.90 28.79 34.55 28.51 22.17
26 Peyton Lewis FR-1 Midwestern St. 23.18 36.39 28.46 29.34 36.68 27.29 26.12
32 Alicia Jones SR-4 Southwest (N.M.) 39.79 39.17 35.09 31.33 33.21 25.69 24.44
Women's 200 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
11 Jamee Moore FR-1 Southern Nazarene 33.56 27.73 20.80 27.18 21.63 34.11 35.78
12 Abrianna Drake JR-3 Southern Nazarene 34.83 27.86 27.31 20.62 27.31 28.14 35.39
16 Destiny Joseph SO-2 Our Lady of the Lake 29.01 28.16 33.80 36.05 34.08 25.91 28.45
18 Alexis Jefferson JR-3 Cameron 34.81 28.30 33.68 30.29 24.34 33.12 23.78
Women's 200 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
8 Breyanna Brice SO-2 Southern Nazarene 27.52 25.60 34.95 27.52 34.40 28.07
15 Kendra Fisher SR-4 Hardin-Simmons 28.08 20.78 25.56 23.03 29.49 30.05
34 Sadie Anderle FR-1 Midwestern St. 31.87 27.41 25.18 29.01 24.23 33.47
36 Kalimah Muhammad JR-3 Southwest (N.M.) 33.61 23.87 33.95 37.65 32.61 25.21
Women's 200 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
19 Kelsey Drapeau FR-1 Southwestern Christian 36.30 28.36 33.19 20.14 36.30
21 Dajia Davis SO-2 Southern Nazarene 33.80 28.64 26.93 22.34 36.09
25 Zoe McGowan SO-2 Langston 31.93 29.02 36.57 23.51 33.67
30 Chae Lewis SO-2 Southwestern Christian 29.18 31.04 39.42 32.29 22.35
Women's 200 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
31 Alexxus Ward FR-1 Southwestern Christian 25.88 31.18 32.43 35.24
33 Alexis Oliver FR-1 Southwestern Christian 40.20 31.40 32.66 38.00
Women's 200 Meters Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
22 Jasmine Mason JR-3 Oklahoma City 21.27 36.50 28.74 36.79 33.92
29 Cara Martin FR-1 Hardin-Simmons 27.45 28.97 30.49 38.42 25.31
35 Presley Parent FR-1 Southwestern Christian 37.98 29.47 32.74 37.00 24.56
Women's 200 Meters Section 10
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
14 Diamond Judge FR-1 Langston 27.99 32.19 24.36
17 Marquania Rowell JR-3 Oklahoma City 28.28 24.04 30.83
28 Alissa Reyes FR-1 Oklahoma City 30.32 38.81 33.36

Women's 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Myah Bowen Junior Unattached 1:02.45 1:00.63 1:08.52
2 Shenelle Tomlinson JR-3 Oklahoma City 1:12.07 1:01.07 1:13.29
3 Candis Rodgers SR-4 Oklahoma Baptist 55.23 1:03.48 45.07
4 Taylor Carr FR-1 Midwestern St. 51.10 1:03.87 1:15.37
5 Amanda Esparza JR-3 Our Lady of the Lake 1:09.86 1:04.09 54.48
6 Prisca Kouao SO-2 Cameron 44.93 1:04.18 1:20.23
7 Sydni Lewis FR-1 Midwestern St. 1:18.09 1:04.53 1:16.79
8 Brianna Pantoja FR-1 Our Lady of the Lake 46.20 1:05.07 1:10.93
9 Audren Pineda SO-2 Our Lady of the Lake 53.48 1:05.22 1:09.14
10 Lauren Davidson FR-1 Southern Nazarene 1:11.52 1:07.47 51.28
11 Lydia Lawrence FR-1 Central Oklahoma 1:21.06 1:07.55 1:04.18
12 Shianne Taylor SO-2 Cameron 55.65 1:07.86 1:27.54
13 Abby Russo Sophomore Unattached 57.91 1:08.13 1:23.12
14 Giovanna Valdez SO-2 Southern Nazarene 1:20.58 1:09.46 1:05.99
15 Ivy Lobley SR-4 Oklahoma Christian 1:01.83 1:09.47 1:09.47
16 Erin Drewke SR-4 Central Oklahoma 1:25.06 1:13.96 1:22.10
Women's 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Myah Bowen Junior Unattached 1:17.00 1:00.63
2 Shenelle Tomlinson JR-3 Oklahoma City 1:10.23 1:01.07
3 Candis Rodgers SR-4 Oklahoma Baptist 46.98 1:03.48
4 Taylor Carr FR-1 Midwestern St. 1:18.56 1:03.87
7 Sydni Lewis FR-1 Midwestern St. 1:21.31 1:04.53
Women's 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
5 Amanda Esparza JR-3 Our Lady of the Lake 1:04.09
11 Lydia Lawrence FR-1 Central Oklahoma 1:07.55
13 Abby Russo Sophomore Unattached 1:08.13
Women's 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
6 Prisca Kouao SO-2 Cameron 47.50 1:04.18 52.63 1:22.80 1:19.59 1:17.66
12 Shianne Taylor SO-2 Cameron 50.22 1:07.86 51.58 1:22.79 1:20.08 1:02.44
Women's 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
9 Audren Pineda SO-2 Our Lady of the Lake 51.53 53.48 1:17.62 1:05.22
10 Lauren Davidson FR-1 Southern Nazarene 1:13.55 1:20.97 1:27.72 1:07.47
16 Erin Drewke SR-4 Central Oklahoma 1:10.27 1:16.92 1:05.09 1:13.96
Women's 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
8 Brianna Pantoja FR-1 Our Lady of the Lake 1:03.77 1:05.07 1:10.28 1:08.33
14 Giovanna Valdez SO-2 Southern Nazarene 1:19.19 1:09.46 1:08.77 1:26.13
15 Ivy Lobley SR-4 Oklahoma Christian 52.11 1:09.47 1:23.37 1:26.84

Women's 600 Yards

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Roshae Burrell SR-4 Science & Arts 1:32.24 1:10.11 1:40.55 1:38.70 1:23.02 1:47.00
2 Hope Drury SR-4 McMurry 1:33.44 1:11.95 1:51.20 1:06.35 1:43.72 1:19.43
3 Katie Till SO-2 Midwestern St. 1:35.08 1:44.59 1:44.59 1:46.49 1:23.67 1:41.74
4 Sophia Weisbruch SR-4 Southern Nazarene 1:36.57 1:52.03 1:39.47 1:08.57 1:27.88 1:12.43
5 Delaney Mayo SR-4 Oklahoma City 1:36.83 1:29.09 1:20.37 1:50.39 2:00.07 1:49.42
6 Jayden Lazzari FR-1 Oklahoma City 1:37.01 1:43.80 1:19.55 1:38.95 1:51.57 1:34.10
7 Cailen Jolley FR-1 Oklahoma City 1:39.74 1:29.77 1:31.76 1:37.75 1:49.72 1:10.82
8 Lauren Grisham SO-2 Southern Nazarene 1:43.64 1:49.86 2:10.59 2:04.37 1:28.10 2:06.44
9 Nancy Velazquez SR-4 Southern Nazarene 1:43.87 1:24.14 1:30.37 1:19.98 2:10.88 1:56.34
10 Denae Davenport FR-1 Central Oklahoma 1:45.42 1:28.56 1:38.04 1:19.07 1:51.75 1:34.88
11 Rebecca Warden SO-2 Southern Nazarene 1:45.98 1:44.92 1:44.92 1:16.31 2:06.12 2:12.48
12 Kaylee Jimboy JR-3 Rogers State 1:47.16 1:19.30 1:26.80 1:33.23 1:46.09 2:18.24
13 Madi Nortune SR-4 Southern Nazarene 1:47.26 1:37.61 1:30.10 1:16.16 2:08.72 1:56.92
14 Hannah Anello FR-1 Rogers State 1:47.57 2:19.85 2:12.32 1:56.18 1:34.67 2:11.24
15 Lauren Stitt JR-3 Southern Nazarene 1:48.73 1:19.38 2:13.74 2:00.69 1:33.51 1:46.56
16 Erin Drewke SR-4 Central Oklahoma 1:49.46 2:12.45 1:51.65 1:23.19 1:42.90 1:16.63
17 Alexandria Adams SR-4 Southwest (N.M.) 1:49.86 1:30.09 1:46.57 1:55.36 2:17.33 1:19.10
18 Bailey Sartain SO-2 Oklahoma City 1:57.07 2:06.44 1:51.22 2:02.93 2:11.12 1:34.83
19 Veronica Barrot FR-1 Southwest (N.M.) 1:59.13 1:54.37 2:07.47 1:24.59 1:47.22 2:20.58
20 Hannah Makela FR-1 Southern Nazarene 2:04.06 1:52.90 1:30.57 1:46.70 2:09.03 2:32.60
21 Lauren Boswell SO-2 Southern Nazarene 2:17.16 2:54.20 1:48.36 2:25.39 1:57.96 2:55.57
Women's 600 Yards Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Roshae Burrell SR-4 Science & Arts 1:05.49 1:07.34 1:11.95 1:34.09 1:32.24
2 Hope Drury SR-4 McMurry 1:54.94 1:38.12 1:38.12 1:05.41 1:33.44
5 Delaney Mayo SR-4 Oklahoma City 1:57.17 1:10.69 1:57.17 1:18.44 1:36.83
6 Jayden Lazzari FR-1 Oklahoma City 2:04.18 1:32.16 1:17.61 1:44.77 1:37.01
7 Cailen Jolley FR-1 Oklahoma City 1:13.81 1:11.82 1:42.74 1:24.78 1:39.74
Women's 600 Yards Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
4 Sophia Weisbruch SR-4 Southern Nazarene 1:07.60 1:57.82 1:55.89 1:08.57 1:40.44 1:36.57
8 Lauren Grisham SO-2 Southern Nazarene 1:42.61 2:05.41 1:46.75 1:21.88 1:32.24 1:43.64
9 Nancy Velazquez SR-4 Southern Nazarene 1:53.22 1:30.37 1:40.76 1:33.49 2:09.84 1:43.87
10 Denae Davenport FR-1 Central Oklahoma 1:28.56 2:04.40 2:07.56 1:40.15 1:59.13 1:45.42
11 Rebecca Warden SO-2 Southern Nazarene 1:33.27 2:10.36 1:15.25 2:09.30 1:14.19 1:45.98
Women's 600 Yards Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
3 Katie Till SO-2 Midwestern St. 1:55.05 1:35.08
13 Madi Nortune SR-4 Southern Nazarene 2:02.28 1:47.26
15 Lauren Stitt JR-3 Southern Nazarene 2:14.83 1:48.73
18 Bailey Sartain SO-2 Oklahoma City 1:26.64 1:57.07
Women's 600 Yards Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
14 Hannah Anello FR-1 Rogers State 1:47.57
16 Erin Drewke SR-4 Central Oklahoma 1:49.46
17 Alexandria Adams SR-4 Southwest (N.M.) 1:49.86
21 Lauren Boswell SO-2 Southern Nazarene 2:17.16
Women's 600 Yards Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
12 Kaylee Jimboy JR-3 Rogers State 2:03.24 2:18.24 1:54.67 1:47.16 1:41.81 1:24.66 1:16.09
19 Veronica Barrot FR-1 Southwest (N.M.) 2:28.92 1:57.94 2:08.66 1:59.13 1:26.97 2:03.90 2:32.49
20 Hannah Makela FR-1 Southern Nazarene 2:01.58 2:16.47 1:33.05 2:04.06 2:02.82 2:37.56 2:22.67

Women's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Payton Duesing SO-2 Oklahoma Christian 2:09.96 2:02.66 2:26.02 2:26.02 1:52.44
2 Arizona Hummingbird JR-3 Central Oklahoma 1:57.62 2:00.56 2:27.02 1:56.15 2:06.44
3 Hannah Turner Freshman Unattached 2:22.73 2:10.96 2:27.14 2:10.96 3:11.29
4 Gemma Gonzalez SR-4 Midwestern St. 2:40.06 2:51.92 2:28.20 2:00.05 2:56.36
5 Katie Till SO-2 Midwestern St. 2:14.89 2:45.20 2:31.56 2:30.05 1:58.22
6 Elizabeth Butzke FR-1 Midwestern St. 2:53.27 2:42.63 2:31.99 2:22.87 2:03.12
7 Serah Timbwol SO-2 Cameron 2:10.87 1:58.70 2:32.17 1:57.17 2:29.13
8 Caroline Schwab SO-2 Oklahoma Christian 2:06.44 3:13.46 2:32.33 2:24.72 1:49.68
9 Rachel Hurtz SR-4 Southern Nazarene 2:02.12 2:57.07 2:32.64 1:52.96 2:40.28
10 Sidney Tucker FR-1 Midwestern St. 3:02.12 2:48.35 2:33.04 3:09.77 3:09.77
11 Kelsie Begansky FR-1 Central Oklahoma 2:48.47 2:40.81 2:33.15 2:05.59 2:13.24
12 Natalie Martinez FR-1 Our Lady of the Lake 2:41.57 2:40.03 2:33.87 2:15.41 3:09.26
13 Violet Torres SO-2 Cameron 3:18.65 2:21.67 2:33.99 2:38.61 2:30.91
14 Delaney Mayo SR-4 Oklahoma City 3:21.09 3:17.95 2:37.10 3:08.52 3:03.81
15 Jessica Parnell SO-2 Cameron 2:22.73 2:00.52 2:38.58 2:46.51 3:00.79
16 Bailey Christiansen SO-2 Central Oklahoma 3:08.18 2:25.12 2:39.47 2:23.53 2:36.28
17 Bailee Thomas JR-3 Central Oklahoma 3:26.95 2:38.82 2:40.42 3:25.34 2:22.78
18 Emma Green SR-4 Southern Nazarene 1:52.44 3:25.60 2:40.62 2:30.99 2:53.47
19 Vivien Chesire SO-2 Cameron 2:30.11 2:21.95 2:43.16 3:02.74 2:46.43
20 Alejandra Collier FR-1 Cameron 3:00.06 2:46.97 2:43.69 2:01.13 2:28.96
21 Robbie Espericueta FR-1 Our Lady of the Lake 2:27.35 3:11.56 2:43.72 3:06.64 3:29.57
22 Madison Rutherford JR-3 Oklahoma Christian 1:57.35 3:33.22 2:45.28 3:15.03 2:08.92
23 Olivia Cavanaugh FR-1 Southern Nazarene 3:14.70 3:13.00 2:50.79 3:40.32 2:09.80
24 Haley Leyja FR-1 Cameron 2:23.63 3:30.31 2:50.98 2:06.53 3:09.79
25 Shauntel Frye FR-1 Central Oklahoma 2:14.13 2:29.60 2:51.95 2:39.92 3:12.59
26 Lauryn Downs FR-1 Southern Nazarene 2:55.79 3:06.78 3:03.11 2:44.80 2:21.00
Women's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Payton Duesing SO-2 Oklahoma Christian 2:52.31 1:55.36 2:02.66 1:59.74 2:26.02 2:21.64 2:33.33
2 Arizona Hummingbird JR-3 Central Oklahoma 2:15.26 2:40.26 2:04.97 1:51.74 2:27.02 3:08.19 2:59.37
3 Hannah Turner Freshman Unattached 1:43.00 2:35.97 3:02.46 2:16.84 2:27.14 3:11.29 1:54.77
5 Katie Till SO-2 Midwestern St. 2:57.33 3:17.03 1:50.64 2:54.30 2:31.56 1:46.10 1:52.16
9 Rachel Hurtz SR-4 Southern Nazarene 2:14.33 3:15.38 3:01.65 2:55.54 2:32.64 2:25.01 2:52.49
10 Sidney Tucker FR-1 Midwestern St. 1:50.19 2:23.86 2:10.09 2:39.17 2:33.04 2:39.17 2:46.82
11 Kelsie Begansky FR-1 Central Oklahoma 3:19.10 1:56.40 2:04.06 2:05.59 2:33.15 3:11.44 2:22.43
14 Delaney Mayo SR-4 Oklahoma City 2:46.53 2:41.82 3:19.52 2:46.53 2:37.10 2:52.81 2:10.40
Women's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
4 Gemma Gonzalez SR-4 Midwestern St. 2:28.20
6 Elizabeth Butzke FR-1 Midwestern St. 2:31.99
7 Serah Timbwol SO-2 Cameron 2:32.17
8 Caroline Schwab SO-2 Oklahoma Christian 2:32.33
13 Violet Torres SO-2 Cameron 2:33.99
16 Bailey Christiansen SO-2 Central Oklahoma 2:39.47
17 Bailee Thomas JR-3 Central Oklahoma 2:40.42
18 Emma Green SR-4 Southern Nazarene 2:40.62
24 Haley Leyja FR-1 Cameron 2:50.98
Women's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
12 Natalie Martinez FR-1 Our Lady of the Lake 2:47.72 2:41.57 2:35.41 2:33.87 2:00.02 2:33.87
15 Jessica Parnell SO-2 Cameron 2:16.38 2:02.11 1:55.77 2:38.58 3:08.71 2:16.38
19 Vivien Chesire SO-2 Cameron 2:07.27 2:25.22 2:18.69 2:43.16 1:54.22 3:15.80
20 Alejandra Collier FR-1 Cameron 2:27.33 3:16.43 3:11.52 2:43.69 3:31.16 2:22.41
21 Robbie Espericueta FR-1 Our Lady of the Lake 2:25.71 2:07.71 3:32.84 2:43.72 2:45.36 2:53.55
22 Madison Rutherford JR-3 Oklahoma Christian 3:01.81 3:16.69 1:55.70 2:45.28 2:53.55 2:40.33
23 Olivia Cavanaugh FR-1 Southern Nazarene 2:33.71 3:35.20 2:11.51 2:50.79 3:02.75 3:04.46
25 Shauntel Frye FR-1 Central Oklahoma 2:33.04 2:36.48 2:41.64 2:51.95 3:14.31 2:21.00
26 Lauryn Downs FR-1 Southern Nazarene 3:19.59 3:52.55 2:48.47 3:03.11 3:48.89 3:10.44

Women's Mile

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Sarah Olamide FR-1 Oklahoma City 5:20.64
2 Arizona Hummingbird JR-3 Central Oklahoma 5:21.19
3 Harlie Hanson JR-3 Central Oklahoma 5:27.76
4 Alexis Segura JR-3 LeTourneau 5:33.35
5 Elizabeth Butzke FR-1 Midwestern St. 5:40.97
6 Brianna DeAngelis FR-1 Rogers State 5:41.55
7 Kelsie Begansky FR-1 Central Oklahoma 5:41.84
8 Madalyn Harper SO-2 Southern Nazarene 5:46.69
9 Keyanna Patterson SO-2 Cameron 5:50.29
10 Katelyn Alexander SO-2 Rogers State 5:51.61
11 Michelle Estrada JR-3 Midwestern St. 5:54.04
12 Vivien Chesire SO-2 Cameron 5:55.34
13 Rylee Rich JR-3 Oklahoma Christian 5:55.57
14 Kimberly Perez FR-1 Central Oklahoma 5:55.61
15 Shelby McWilliams SR-4 McMurry 5:58.47
16 Edna Cheptum JR-3 Cameron 6:01.71
17 Tayler Lee JR-3 Rogers State 6:02.09
18 Taylor Esquivel SO-2 Cameron 6:04.35
19 Gloria Butts FR-1 Rogers State 6:07.60
20 Ellie Nickell FR-1 Rogers State 6:09.22
21 Sabbatha Taylor FR-1 Southern Nazarene 6:09.24
22 Avery Buck JR-3 Rogers State 6:13.86
23 Abby Johnson FR-1 Oklahoma Christian 6:18.83
24 Nancy Jebet SO-2 Cameron 6:19.86
25 Elizabeth Reidlinger JR-3 Rogers State 6:21.87
26 Rylan McCord FR-1 Rogers State 6:25.41
27 Chloe Phillips SO-2 Cameron 6:26.84
28 Ashley Wyatt FR-1 Rogers State 6:28.41
29 Sara Walters FR-1 McMurry 6:43.76
30 Samantha Harp SO-2 Central Oklahoma 7:44.83
Women's Mile Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Sarah Olamide FR-1 Oklahoma City 5:20.64
2 Arizona Hummingbird JR-3 Central Oklahoma 5:21.19
3 Harlie Hanson JR-3 Central Oklahoma 5:27.76
4 Alexis Segura JR-3 LeTourneau 5:33.35
5 Elizabeth Butzke FR-1 Midwestern St. 5:40.97
7 Kelsie Begansky FR-1 Central Oklahoma 5:41.84
8 Madalyn Harper SO-2 Southern Nazarene 5:46.69
9 Keyanna Patterson SO-2 Cameron 5:50.29
10 Katelyn Alexander SO-2 Rogers State 5:51.61
11 Michelle Estrada JR-3 Midwestern St. 5:54.04
12 Vivien Chesire SO-2 Cameron 5:55.34
14 Kimberly Perez FR-1 Central Oklahoma 5:55.61
15 Shelby McWilliams SR-4 McMurry 5:58.47
16 Edna Cheptum JR-3 Cameron 6:01.71
21 Sabbatha Taylor FR-1 Southern Nazarene 6:09.24
Women's Mile Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
6 Brianna DeAngelis FR-1 Rogers State 6:49.86 3:59.09 5:55.22 4:57.15 5:41.55 5:10.81 5:03.98
13 Rylee Rich JR-3 Oklahoma Christian 6:48.91 5:44.91 4:30.24 5:09.35 5:55.57 5:16.46 4:55.13
17 Tayler Lee JR-3 Rogers State 7:21.75 6:27.44 7:07.27 7:29.00 6:02.09 5:22.26 6:31.06
18 Taylor Esquivel SO-2 Cameron 5:13.35 4:40.55 5:20.63 7:42.73 6:04.35 5:27.92 7:20.87
19 Gloria Butts FR-1 Rogers State 6:00.25 6:22.31 6:18.63 5:23.49 6:07.60 5:30.84 6:59.07
20 Ellie Nickell FR-1 Rogers State 5:13.84 7:30.45 7:23.07 6:49.84 6:09.22 7:04.61 4:22.15
22 Avery Buck JR-3 Rogers State 4:44.14 5:47.69 4:51.61 7:58.54 6:13.86 4:47.88 5:51.43
23 Abby Johnson FR-1 Oklahoma Christian 5:03.07 7:00.51 5:44.74 6:03.68 6:18.83 8:01.12 7:00.51
24 Nancy Jebet SO-2 Cameron 4:29.70 6:57.85 4:56.29 4:44.90 6:19.86 7:16.84 7:01.65
25 Elizabeth Reidlinger JR-3 Rogers State 4:54.04 5:36.05 4:57.86 7:38.25 6:21.87 5:36.05 7:34.43
26 Rylan McCord FR-1 Rogers State 7:19.37 7:11.66 8:09.47 6:36.98 6:25.41 8:05.62 8:01.77
27 Chloe Phillips SO-2 Cameron 5:09.48 7:59.69 6:42.32 5:17.21 6:26.84 5:40.42 5:24.95
28 Ashley Wyatt FR-1 Rogers State 7:26.68 6:32.30 6:59.49 5:10.73 6:28.41 7:42.21 4:31.89
29 Sara Walters FR-1 McMurry 6:39.73 7:52.40 6:15.50 8:00.48 6:43.76 4:42.64 4:54.75
30 Samantha Harp SO-2 Central Oklahoma 6:02.57 6:25.81 9:03.86 7:58.78 7:44.83 8:08.08 8:17.37

Women's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Sarah Olamide FR-1 Oklahoma City 10:53.82 11:26.52 11:19.98
2 Harlie Hanson JR-3 Central Oklahoma 10:53.82 7:57.29 9:54.98
3 Kenya Bailey SO-2 Oklahoma Christian 11:00.89 11:47.16 10:01.41
4 Tshegofatso Sethlakgoe FR-1 Oklahoma City 11:37.18 8:15.00 12:46.90
5 Michelle Estrada JR-3 Midwestern St. 11:37.24 8:22.02 8:22.02
6 Keyanna Patterson SO-2 Cameron 11:39.67 9:40.73 9:19.74
7 Addy Clift FR-1 Oklahoma Christian 11:41.69 14:30.10 10:24.51
8 Alexzandria Jaimz SO-2 Oklahoma Baptist 11:41.98 12:59.20 14:30.46
9 Kimberly Perez FR-1 Central Oklahoma 11:43.79 13:15.29 15:14.93
10 Tiffany Cox SR-4 McMurry 11:49.70 14:32.94 15:22.61
11 Taylor Esquivel SO-2 Cameron 11:51.22 11:51.22 14:13.47
12 Madilyn Alvarado FR-1 McMurry 11:53.19 14:37.23 14:37.23
13 Madelyn St. Cyr FR-1 Oklahoma Baptist 11:54.12 9:17.02 15:21.22
14 Ashley Ellis SR-4 Oklahoma Baptist 12:02.26 10:35.59 15:10.05

Women's 5000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Amerhyst Aguirre SO-2 Midwestern St. 18:33.27 23:46.37 19:19.65 22:59.99
2 Macey Cox SO-2 Oklahoma City 22:28.25 24:51.43 19:53.14 17:53.83
3 Alexas Vargas SR-4 Oklahoma City 23:27.97 19:05.47 19:53.19 16:42.28
4 Mercy Yermo SR-4 Midwestern St. 24:03.91 19:36.97 20:13.37 25:04.58
5 Victoria Rosas SO-2 Midwestern St. 25:20.14 14:37.48 20:35.88 23:41.27
6 Anna Mitchell FR-1 Oklahoma City 16:33.42 14:41.66 20:41.77 26:04.63
7 Lindsey Broussard FR-1 Our Lady of the Lake 16:02.28 27:13.34 21:06.15 21:56.80
8 Katy Pfile SR-4 Midwestern St. 17:52.30 17:11.58 22:37.34 18:46.60
  Olivia Johnson SO-2 Midwestern St. DNF DNF DNF DNF

Women's 60 Hurdles Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Isabella Lotz JR-3 Oklahoma Baptist 8.39 9.30 11.39 8.75 8.39 9.11 9.66
2 Lauren Perry FR-1 Our Lady of the Lake 11.67 7.23 12.04 10.93 11.39 9.26 7.97
3 Ivy Lobley SR-4 Oklahoma Christian 11.59 9.98 12.16 8.65 10.26 9.50 10.74
4 Miki Romain SR-4 Our Lady of the Lake 11.13 7.42 7.90 7.42 7.90 9.51 9.89
5 Breanna Jaggars FR-1 Oklahoma Baptist 7.96 7.48 11.51 10.46 7.00 9.59 7.77
6 Tahlor Brown FR-1 Oklahoma Baptist 9.00 11.22 7.16 7.74 6.77 9.67 11.99
7 Nandhi Brown SO-2 McMurry 10.16 9.86 9.57 11.06 10.06 9.96 11.06
8 Bailey Christiansen SO-2 Central Oklahoma 12.78 13.08 9.06 7.25 7.25 10.06 7.15
9 Bailee Thomas JR-3 Central Oklahoma 9.68 9.98 9.98 12.91 11.39 10.08 12.91
10 Skylar Standokes JR-3 Central Oklahoma 8.92 9.23 9.64 9.64 11.79 10.25 13.12
11 Taushiawna Vick JR-3 Oklahoma Baptist 8.29 8.29 12.17 13.12 7.45 10.49 9.55
12 Jordyn Williams SR-4 Oklahoma Christian 11.62 7.82 11.52 9.34 10.54 10.86 7.82
Women's 60 Hurdles Finals Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Isabella Lotz JR-3 Oklahoma Baptist 9.11 11.76 8.66 11.85
2 Lauren Perry FR-1 Our Lady of the Lake 9.26 7.60 11.02 12.04
3 Ivy Lobley SR-4 Oklahoma Christian 9.50 11.59 11.31 7.13
4 Miki Romain SR-4 Our Lady of the Lake 9.51 12.08 12.37 10.94
8 Bailey Christiansen SO-2 Central Oklahoma 10.06 8.05 11.87 11.77
12 Jordyn Williams SR-4 Oklahoma Christian 10.86 8.69 8.26 12.93
Women's 60 Hurdles Finals Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
5 Breanna Jaggars FR-1 Oklahoma Baptist 9.11 9.59
6 Tahlor Brown FR-1 Oklahoma Baptist 8.22 9.67
7 Nandhi Brown SO-2 McMurry 7.18 9.96
9 Bailee Thomas JR-3 Central Oklahoma 7.26 10.08
10 Skylar Standokes JR-3 Central Oklahoma 10.46 10.25
11 Taushiawna Vick JR-3 Oklahoma Baptist 8.40 10.49

Women's 60 Hurdles Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Isabella Lotz JR-3 Oklahoma Baptist 8.55 9.00
2 Miki Romain SR-4 Our Lady of the Lake 7.29 9.34
3 Lauren Perry FR-1 Our Lady of the Lake 6.79 9.43
4 Ivy Lobley SR-4 Oklahoma Christian 9.41 9.50
5 Jordyn Williams SR-4 Oklahoma Christian 11.11 9.57
6 Bailey Christiansen SO-2 Central Oklahoma 10.46 9.59
7 Skylar Standokes JR-3 Central Oklahoma 9.22 9.60
8 Breanna Jaggars FR-1 Oklahoma Baptist 8.44 9.70
9 Tahlor Brown FR-1 Oklahoma Baptist 8.23 9.79
10 Bailee Thomas JR-3 Central Oklahoma 7.99 9.86
11 Nandhi Brown SO-2 McMurry 13.02 10.09
12 Taushiawna Vick JR-3 Oklahoma Baptist 9.12 10.13
13 Elisabeth Jones FR-1 Oklahoma Baptist 9.64 10.14
14 Chaya Crittenden SO-2 Southern Nazarene 8.27 10.20
15 Ahmia Dorsey FR-1 Langston 12.57 10.22
16 Corbin Stulir FR-1 McMurry 9.10 10.34
17 Tori Field JR-3 LeTourneau 8.30 10.37
18 Kaitlyn Reed FR-1 LeTourneau 8.77 10.43
19 Cara Martin FR-1 Hardin-Simmons 12.15 10.47
20 Alexxus Ward FR-1 Southwestern Christian 9.77 11.22
21 Tyleecia Delaney FR-1 Central Oklahoma 12.30 11.28
  Shyra Crowley FR-1 Southwestern Christian DQ DQ
Women's 60 Hurdles Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Isabella Lotz JR-3 Oklahoma Baptist 9.00 9.90
4 Ivy Lobley SR-4 Oklahoma Christian 9.50 8.08
10 Bailee Thomas JR-3 Central Oklahoma 9.86 10.46
14 Chaya Crittenden SO-2 Southern Nazarene 10.20 9.90
16 Corbin Stulir FR-1 McMurry 10.34 13.14
Women's 60 Hurdles Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
2 Miki Romain SR-4 Our Lady of the Lake 8.04 10.37 8.50 7.94 9.34
5 Jordyn Williams SR-4 Oklahoma Christian 6.80 11.49 9.77 7.47 9.57
9 Tahlor Brown FR-1 Oklahoma Baptist 12.14 11.26 11.75 10.77 9.79
19 Cara Martin FR-1 Hardin-Simmons 8.90 12.78 12.04 13.41 10.47
  Shyra Crowley FR-1 Southwestern Christian DQ DQ DQ DQ DQ
Women's 60 Hurdles Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
8 Breanna Jaggars FR-1 Oklahoma Baptist 9.70 12.13 10.38
17 Tori Field JR-3 LeTourneau 10.37 10.37 9.65
Women's 60 Hurdles Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
11 Nandhi Brown SO-2 McMurry 11.20 7.57 10.09
12 Taushiawna Vick JR-3 Oklahoma Baptist 9.53 12.67 10.13
15 Ahmia Dorsey FR-1 Langston 8.28 11.14 10.22
18 Kaitlyn Reed FR-1 LeTourneau 13.35 12.31 10.43
20 Alexxus Ward FR-1 Southwestern Christian 14.37 8.64 11.22
Women's 60 Hurdles Preliminaries Heat 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
3 Lauren Perry FR-1 Our Lady of the Lake 10.38 11.79 12.07 9.43 11.04
6 Bailey Christiansen SO-2 Central Oklahoma 7.77 7.39 10.65 9.59 8.16
7 Skylar Standokes JR-3 Central Oklahoma 7.68 8.93 8.36 9.60 12.00
13 Elisabeth Jones FR-1 Oklahoma Baptist 7.10 8.12 9.74 10.14 10.14
21 Tyleecia Delaney FR-1 Central Oklahoma 13.54 14.33 13.31 11.28 14.44

Women's 4 x 400 Relay

Top↑
PL TEAM SQUAD ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME
1 Oklahoma City A Marquania Rowell, Anysia Romain, Beyel Tubbs, Nikole Halladay-Meth 5:00.14 2:59.59 4:20.77 5:00.14 4:06.01
2 Midwestern St. A Taylor Carr, Sydni Lewis, Sidney Tucker, Gemma Gonzalez 3:36.10 4:52.37 3:03.05 4:19.32 4:14.23
3 Cameron A Shianne Taylor, Sarah Wright, Alexis Jefferson, Prisca Kouao 5:07.88 3:05.75 5:18.05 3:38.82 4:14.44
4 Our Lady of the Lake A Audren Pineda, Amanda Esparza, Lauren Perry, Aundrea Culliver 3:58.17 4:21.22 4:05.85 5:14.99 4:16.09
5 Central Oklahoma A Bailee Thomas, Bailey Christiansen, Lydia Lawrence, Shauntel Frye 5:02.87 5:10.77 4:04.93 3:28.06 4:23.36
6 McMurry A Kelby Tidwell, Shelby McWilliams, Kristina Parker, Hope Drury 5:35.03 4:00.06 4:55.46 3:20.49 4:23.80
7 Southern Nazarene
(C>)
C Abrianna Drake, Jamee Moore, Breyanna Brice, Dajia Davis 3:32.35 5:07.90 4:59.94 4:44.01 4:25.43
8 Langston A Zoe McGowan, Keandria Ford, Alysa Morgan, Ahmia Dorsey 4:29.61 4:13.27 5:34.97 4:37.78 4:32.33
9 Cameron
(B>)
B Haley Leyja, Jessica Parnell, Violet Torres, Serah Timbwol 4:12.30 5:42.79 5:34.56 4:34.23 4:34.23
10 Oklahoma City
(B>)
B Shenelle Tomlinson, Jayden Lazzari, Delaney Mayo, Jasmine Mason 5:40.38 5:29.31 5:54.22 4:47.80 4:36.73
11 Southern Nazarene
(B>)
B Rebecca Warden, Nancy Velazquez, Lauren Davidson, Megan Wortmann 3:22.70 4:12.67 4:26.56 4:59.88 4:37.66
12 Central Oklahoma
(B>)
B Jasmine Hopkins, Denea Davenport, Tyleecia Delaney, Kaleigh Dyas 5:49.69 5:35.70 5:13.32 3:24.22 4:39.75
13 Southern Nazarene A Sophia Weisbruch, Lauren Grisham, Lauren Stitt, Madi Nortune 5:24.61 4:37.04 5:46.99 4:14.65 4:39.83
14 Cameron
(C>)
C Chloe Phillips, Edna Cheptum, Vivien Chesire, Alejandra Collier 5:40.24 3:54.65 6:18.37 5:46.11 4:53.31
15 Southwest (N.M.) A Alexandria Adams, Alicia Jones, Key'Thanna Lane, Kalimah Muhammad 5:52.57 4:41.46 5:17.01 5:40.71 4:56.27
Women's 4 x 400 Relay Section 1
PL TEAM ATHLETES TIME
1 Oklahoma City Rowell, Romain, Tubbs, Halladay-Meth 4:06.01
2 Midwestern St. Carr, Lewis, Tucker, Gonzalez 4:14.23
3 Cameron Taylor, Wright, Jefferson, Kouao 4:14.44
5 Central Oklahoma Thomas, Christiansen, Lawrence, Frye 4:23.36
12 Central Oklahoma
(B>)
Hopkins, Davenport, Delaney, Dyas 4:39.75
Women's 4 x 400 Relay Section 2
PL TEAM ATHLETES TIME TIME
4 Our Lady of the Lake Pineda, Esparza, Perry, Culliver 4:16.09 5:20.12
6 McMurry Tidwell, McWilliams, Parker, Drury 4:23.80 3:12.58
10 Oklahoma City
(B>)
Tomlinson, Lazzari, Mayo, Mason 4:36.73 4:39.50
Women's 4 x 400 Relay Section 3
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME
7 Southern Nazarene
(C>)
Drake, Moore, Brice, Davis 3:27.04 4:25.43 5:02.59 5:39.75 5:02.59 3:37.66
9 Cameron
(B>)
Leyja, Parnell, Torres, Timbwol 3:31.16 4:34.23 5:53.76 4:06.81 4:42.46 5:45.53
13 Southern Nazarene Weisbruch, Grisham, Stitt, Nortune 4:31.44 4:39.83 4:17.45 5:38.60 5:49.79 4:14.65
14 Cameron
(C>)
Phillips, Cheptum, Chesire, Collier 4:06.38 4:53.31 4:59.18 5:34.38 4:41.58 5:51.98
Women's 4 x 400 Relay Section 4
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME
8 Langston McGowan, Ford, Morgan, Dorsey 4:51.40 4:59.57 4:32.33 4:24.16
11 Southern Nazarene
(B>)
Warden, Velazquez, Davidson, Wortmann 3:14.37 3:14.37 4:37.66 5:47.08
15 Southwest (N.M.) Adams, Jones, Lane, Muhammad 6:16.27 5:11.09 4:56.27 3:45.17

Women's High Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK CONV
1 Evelyn Carswell JR-3 Oklahoma Baptist 1.75m 1.72m 5' 7.75"
  • 1.52
    O
  • 1.57
    O
  • 1.62
    O
  • 1.67
    O
  • 1.72
    O
  • 1.77
    XXX
2 Marquania Rowell JR-3 Oklahoma City 2.17m 1.67m 5' 5.75"
  • 1.52
  • 1.57
    O
  • 1.62
    O
  • 1.67
    O
  • 1.72
    XXX
3 Abena Sey SO-2 Central Oklahoma 2.11m 1.62m 5' 3.75"
  • 1.52
    XO
  • 1.57
    O
  • 1.62
    O
  • 1.67
    XXX
4 Kaitlyn Davis   Unattached 1.43m 1.57m 5' 1.75"
  • 1.47
    O
  • 1.52
    XO
  • 1.57
    O
  • 1.62
    XXX
5 Tyleecia Delaney FR-1 Central Oklahoma 1.78m 1.52m 4' 11.75"
  • 1.39
    O
  • 1.42
    O
  • 1.47
    XO
  • 1.52
    XO
  • 1.57
    XXX
6 Kristina Parker FR-1 McMurry 1.70m 1.52m 4' 11.75"
  • 1.39
    O
  • 1.42
    O
  • 1.47
    O
  • 1.52
    XXO
  • 1.57
    XXX
7 Breanna Jaggars FR-1 Oklahoma Baptist 1.04m 1.42m 4' 7.75"
  • 1.39
    O
  • 1.42
    O
  • 1.47
    XXX
8 Sylvia Harmon SO-2 McMurry 1.73m 1.42m 4' 7.75"
  • 1.39
    O
  • 1.42
    XXO
  • 1.47
    XXX
9 Kaitlyn Reed FR-1 LeTourneau 1.03m 1.39m 4' 6.75"
  • 1.39
    XO
  • 1.42
    XXX

Women's Pole Vault

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK MARK CONV
1 Emily Julian FR-1 Oklahoma Baptist 2.48m 3.44m 3.51m 2.72m 3.47m 11' 3.5"
  • 2.60
    P
  • 2.75
    P
  • 2.90
    P
  • 3.05
    XO
  • 3.20
    P
  • 3.29
    XXO
  • 3.44
    XXO
  • 3.60
    XXX
2 Kaylee Packer SO-2 LeTourneau 2.41m 2.90m 3.16m 2.96m 2.70m 9' 6.25"
  • 2.60
    O
  • 2.75
    O
  • 2.90
    XXO
  • 3.05
    XXX
3 Luz Lugo-Ponce SO-2 Central Oklahoma 2.89m 2.60m 3.25m 3.35m 3.33m 8' 6.25"
  • 2.60
    XO
  • 2.75
    XXX
  Aaliyah Jones JR-3 Oklahoma City NH NH NH NH NH NH
  • 2.60
    XXX
  Camryn Aldridge SO-2 Hardin-Simmons NH NH NH NH NH NH
  • 3.05
    XXX
  Elisabeth Jones FR-1 Oklahoma Baptist NH NH NH NH NH NH
  • 2.60
    XXX
  Brooklyn Blevins FR-1 Central Oklahoma NH NH NH NH NH NH
  • 2.60
    XX
  Sarah Huhman FR-1 Central Oklahoma NH NH NH NH NH NH
  • 2.60
    XXX

Women's Long Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK CONV
1 Keandria Ford SR-4 Langston 5.51m 4.01m 5.57m 7.02m 18' 3.25"
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 5.36  
  • 5.39  
  • 5.57  
  • FOUL  
2 Skylar Standokes JR-3 Central Oklahoma 3.92m 5.23m 5.45m 5.50m 17' 10.75"
  • 5.35  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 5.40  
  • FOUL  
  • 5.45  
3 Chavon Reece SO-2 Central Oklahoma 4.69m 6.27m 5.27m 6.85m 17' 3.5"
  • 5.07  
  • 5.27  
  • 5.15  
  • 4.75  
  • 5.13  
  • 4.88  
4 Isabella Lotz JR-3 Oklahoma Baptist 3.98m 4.08m 5.17m 3.98m 16' 11.5"
  • 5.05  
  • 5.17  
  • PASS  
  • PASS  
  • PASS  
  • PASS  
5 Audren Pineda SO-2 Our Lady of the Lake 4.39m 4.73m 4.93m 5.08m 16' 2.25"
  • 4.84  
  • 4.82  
  • 4.66  
  • 4.74  
  • 4.70  
  • 4.93  
5 Kelsey Drapeau FR-1 Southwestern Christian 4.83m 4.83m 4.93m 4.88m 16' 2.25"
  • FOUL  
  • 4.93  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 4.86  
  • 4.63  
7 Abena Sey SO-2 Central Oklahoma 3.45m 6.27m 4.86m 3.99m 15' 11.5"
  • 4.86  
  • 4.74  
  • 4.73  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • PASS  
8 Camryn Aldridge SO-2 Hardin-Simmons 5.48m 4.38m 4.81m 3.75m 15' 9.5"
  • 4.71  
  • FOUL  
  • 4.81  
  • 4.61  
  • 4.50  
  • 4.44  
9 Nicole Ezeoke Sophomore Unattached 6.06m 5.20m 4.77m 4.01m 15' 7.75"
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 4.77  
10 Jasmine Hopkins FR-1 Central Oklahoma 5.89m 5.89m 4.75m 5.23m 15' 7"
  • 4.61  
  • 4.74  
  • 4.75  
11 Kendra Fisher SR-4 Hardin-Simmons 5.74m 4.72m 4.67m 5.00m 15' 4"
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 4.67  
12 Breanna Jaggars FR-1 Oklahoma Baptist 5.48m 3.39m 4.64m 4.87m 15' 2.75"
  • 3.95  
  • 4.35  
  • 4.64  
13 Shyra Crowley FR-1 Southwestern Christian 4.34m 4.25m 4.52m 3.57m 14' 10"
  • 4.25  
  • 4.52  
  • 4.24  
14 Tori Field JR-3 LeTourneau 4.69m 5.14m 4.51m 4.15m 14' 9.75"
  • 4.45  
  • 4.26  
  • 4.51  
15 johanna Jones SO-2 Hardin-Simmons 3.64m 3.11m 4.44m 5.42m 14' 7"
  • 4.44  
  • 4.29  
  • 4.37  
16 Kaitlyn Reed FR-1 LeTourneau 3.13m 3.26m 4.41m 4.81m 14' 5.75"
  • 4.23  
  • 4.41  
  • 4.07  
17 Zada Washington SO-2 Hardin-Simmons 3.00m 3.73m 4.29m 3.78m 14' 1"
  • 4.29  
  • 4.15  
  • 4.06  
18 Kelby Tidwell SO-2 McMurry 4.62m 3.70m 4.16m 3.20m 13' 7.75"
  • 4.16  
  • FOUL  
  • FOUL  
19 Denae Davenport FR-1 Central Oklahoma 4.57m 3.74m 4.15m 4.44m 13' 7.5"
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 4.15  
20 Elisabeth Jones FR-1 Oklahoma Baptist 3.03m 3.39m 3.61m 3.10m 11' 10.25"
  • FOUL  
  • 3.61  
  • FOUL  
Women's Long Jump Flight 1
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK ENGLISH
1 Keandria Ford SR-4 Langston 6.96m 5.57m 4.79m 4.01m 18' 3.25"
2 Skylar Standokes JR-3 Central Oklahoma 4.47m 5.45m 5.78m 6.32m 17' 10.75"
3 Chavon Reece SO-2 Central Oklahoma 5.59m 5.27m 5.53m 6.06m 17' 3.5"
4 Isabella Lotz JR-3 Oklahoma Baptist 4.08m 5.17m 6.72m 3.98m 16' 11.5"
7 Abena Sey SO-2 Central Oklahoma 5.15m 4.86m 4.57m 5.35m 15' 11.5"
9 Nicole Ezeoke Sophomore Unattached 5.44m 4.77m 4.82m 5.58m 15' 7.75"
10 Jasmine Hopkins FR-1 Central Oklahoma 4.70m 4.75m 3.37m 3.75m 15' 7"
11 Kendra Fisher SR-4 Hardin-Simmons 4.16m 4.67m 5.60m 4.16m 15' 4"
15 johanna Jones SO-2 Hardin-Simmons 4.26m 4.44m 3.15m 5.55m 14' 7"
16 Kaitlyn Reed FR-1 LeTourneau 4.81m 4.41m 3.09m 5.64m 14' 5.75"
18 Kelby Tidwell SO-2 McMurry 4.74m 4.16m 3.24m 5.16m 13' 7.75"
Women's Long Jump Flight 2
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK ENGLISH
5 Audren Pineda SO-2 Our Lady of the Lake 4.93m 4.98m 16' 2.25"
5 Kelsey Drapeau FR-1 Southwestern Christian 4.93m 6.26m 16' 2.25"
8 Camryn Aldridge SO-2 Hardin-Simmons 4.81m 5.58m 15' 9.5"
12 Breanna Jaggars FR-1 Oklahoma Baptist 4.64m 3.76m 15' 2.75"
13 Shyra Crowley FR-1 Southwestern Christian 4.52m 3.75m 14' 10"
14 Tori Field JR-3 LeTourneau 4.51m 3.61m 14' 9.75"
17 Zada Washington SO-2 Hardin-Simmons 4.29m 4.76m 14' 1"
19 Denae Davenport FR-1 Central Oklahoma 4.15m 3.40m 13' 7.5"
20 Elisabeth Jones FR-1 Oklahoma Baptist 3.61m 3.97m 11' 10.25"

Women's Triple Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK MARK CONV
1 Nicole Ezeoke Sophomore Unattached 9.80m 8.86m 11.34m 13.46m 11.81m 38' 9"
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 11.66  
  • 11.81  
2 Ahmia Dorsey FR-1 Langston 7.83m 9.27m 11.91m 12.13m 11.03m 36' 2.25"
  • 10.92  
  • 11.03  
  • 10.94  
  • 10.74  
3 Skylar Standokes JR-3 Central Oklahoma 8.85m 9.06m 12.34m 8.08m 10.92m 35' 10"
  • 10.92  
  • 10.68  
  • FOUL  
  • 9.90  
4 Aundrea Culliver SR-4 Our Lady of the Lake 13.38m 10.25m 9.39m 7.55m 10.79m 35' 5"
  • 10.33  
  • 10.49  
  • 10.73  
  • 10.79  
5 Abena Sey SO-2 Central Oklahoma 9.80m 9.69m 14.00m 10.88m 10.77m 35' 4"
  • 10.77  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 10.61  
6 Evelyn Carswell JR-3 Oklahoma Baptist 11.81m 13.43m 8.81m 13.85m 10.74m 35' 3"
  • 10.74  
  • 10.61  
  • FOUL  
  • PASS  
7 Isabella Lotz JR-3 Oklahoma Baptist 7.67m 7.98m 10.92m 10.40m 10.50m 34' 5.5"
  • 10.50  
  • FOUL  
  • 10.41  
  • PASS  
8 Camryn Aldridge SO-2 Hardin-Simmons 9.03m 7.80m 11.29m 10.77m 10.26m 33' 8"
  • FOUL  
  • 10.26  
  • 9.90  
  • PASS  
9 johanna Jones SO-2 Hardin-Simmons 12.19m 9.39m 10.79m 8.99m 9.99m 32' 9.5"
  • 9.99  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • PASS  
10 Tori Field JR-3 LeTourneau 8.17m 12.00m 7.68m 7.18m 9.84m 32' 3.5"
  • 9.83  
  • FOUL  
  • 9.84  
  • FOUL  
  Zada Washington SO-2 Hardin-Simmons FOUL FOUL FOUL FOUL FOUL NM
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • PASS  
  Kelby Tidwell SO-2 McMurry FOUL FOUL FOUL FOUL FOUL NM
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  Taushiawna Vick JR-3 Oklahoma Baptist FOUL FOUL FOUL FOUL FOUL NM
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • PASS  

Women's Shot Put

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK MARK MARK MARK CONV
1 Dy'mon Murrdock FR-1 Central Oklahoma 12.64m 12.13m 14.66m 11.12m 12.51m 14.41m 9.23m 41' 5.75"
  • 12.64  
  • FOUL  
  • 12.15  
  • FOUL  
  • 12.12  
  • 11.86  
2 Fortuneit Traylor JR-3 Langston 12.18m 10.60m 15.35m 14.37m 15.47m 10.96m 11.45m 39' 11.5"
  • 12.18  
  • 11.99  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 9.45  
  • 12.04  
3 Julianna Horner SR-4 Oklahoma Baptist 12.07m 14.48m 11.59m 13.64m 14.24m 9.90m 13.64m 39' 7.25"
  • 10.50  
  • 12.07  
  • 11.38  
  • 11.83  
  • FOUL  
  • 11.83  
4 Sierra Munoz FR-1 Central Oklahoma 11.52m 12.44m 9.68m 8.87m 8.18m 9.91m 9.33m 37' 9.5"
  • 11.34  
  • 11.18  
  • 10.55  
  • 10.74  
  • 11.52  
  • 11.43  
5 Destiny Grace SR-4 Oklahoma Christian 11.49m 11.38m 10.57m 12.75m 8.50m 9.31m 13.44m 37' 8.5"
  • 10.92  
  • FOUL  
  • 11.49  
  • 11.18  
  • 11.07  
  • FOUL  
6 Sasha Wilson FR-1 Southwestern Christian 11.24m 7.98m 14.61m 12.25m 11.69m 13.04m 8.77m 36' 10.5"
  • 10.78  
  • 11.24  
  • 11.12  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 10.60  
7 Jaden Bassett SO-2 Langston 11.03m 13.35m 13.35m 10.59m 13.13m 12.35m 8.16m 36' 2.25"
  • 11.03  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 10.07  
  • FOUL  
  • 10.56  
8 Carly Kantrowitz JR-3 McMurry 10.98m 10.54m 13.94m 11.53m 12.52m 9.55m 10.76m 36' 0.25"
  • 10.71  
  • 10.98  
  • 10.88  
  • 10.13  
  • FOUL  
  • 10.21  
9 Taelor Brown FR-1 Oklahoma Christian 10.64m 9.47m 10.00m 10.64m 10.00m 9.15m 13.09m 34' 11"
  • FOUL  
  • 10.64  
  • FOUL  
  • 10.28  
  • 10.61  
  • 10.24  
10 Nhkiyah James-Salter JR-3 Langston 10.37m 9.75m 12.44m 13.27m 11.20m 9.96m 7.88m 34' 0.25"
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 10.37  
11 Tatum Robertson FR-1 Central Oklahoma 10.27m 7.50m 12.63m 13.25m 11.61m 8.52m 8.83m 33' 8.5"
  • 10.19  
  • 10.27  
  • 9.97  
12 Kenadee Shugart FR-1 Midwestern St. 9.73m 11.29m 7.88m 10.41m 11.09m 12.45m 7.98m 31' 11.25"
  • 9.67  
  • 9.73  
  • 9.41  
13 Idalys Romero JR-3 Southwest (N.M.) 9.53m 10.39m 7.53m 10.96m 8.29m 12.01m 9.34m 31' 3.25"
  • 9.53  
  • 9.26  
  • 8.92  
14 Emerald Armenta FR-1 Southwest (N.M.) 9.44m 8.31m 10.76m 8.40m 6.61m 12.18m 9.25m 30' 11.75"
  • 8.47  
  • 8.37  
  • 9.44  
15 Corbin Stulir FR-1 McMurry 9.43m 7.17m 9.52m 9.24m 10.37m 8.11m 9.24m 30' 11.25"
  • 9.43  
  • 8.24  
  • 8.88  
16 Rebekah Stevenson SR-4 LeTourneau 9.41m 12.14m 9.41m 8.85m 9.13m 9.88m 12.14m 30' 10.5"
  • 8.95  
  • 9.36  
  • 9.41  
17 Hannah Ponder JR-3 Midwestern St. 9.06m 7.79m 10.42m 6.70m 6.89m 8.15m 10.24m 29' 8.75"
  • 9.06  
  • 8.60  
  • 8.68  
18 Tyleecia Delaney FR-1 Central Oklahoma 8.99m 9.26m 8.81m 11.51m 7.01m 8.45m 10.61m 29' 6"
  • 8.99  
  • 8.67  
  • 8.53  
19 Jadyn Gore FR-1 Hardin-Simmons 8.96m 8.42m 7.08m 8.06m 7.88m 11.11m 8.78m 29' 4.75"
  • 8.76  
  • 8.96  
  • 8.81  
20 Kansas Huysman JR-3 Southwest (N.M.) 8.83m 11.13m 9.36m 9.71m 7.42m 11.39m 7.68m 28' 11.75"
  • 8.83  
  • 8.59  
  • 8.39  
21 Jacie Carr FR-1 Oklahoma City 8.54m 10.76m 8.28m 9.65m 10.85m 6.49m 8.54m 28' 0.25"
  • 8.10  
  • 8.39  
  • 8.54  
22 Chloe Grimsley FR-1 McMurry 8.45m 7.44m 7.77m 9.80m 10.90m 7.10m 7.18m 27' 8.75"
  • 7.78  
  • 8.45  
  • 8.42  
23 Elizabeth Ryan FR-1 McMurry 8.20m 7.87m 7.95m 10.66m 6.97m 8.86m 10.17m 26' 11"
  • 8.20  
  • FOUL  
  • 7.47  
24 Sylvia Harmon SO-2 McMurry 7.83m 7.60m 5.79m 6.26m 7.20m 6.11m 6.97m 25' 8.25"
  • 7.43  
  • 7.61  
  • 7.83  
  Shanice Ross FR-1 McMurry FOUL FOUL FOUL FOUL FOUL FOUL FOUL NM
  • FOUL  
Women's Shot Put Flight 1
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK ENGLISH
1 Dy'mon Murrdock FR-1 Central Oklahoma 12.64m 12.39m 13.02m 14.03m 41' 5.75"
2 Fortuneit Traylor JR-3 Langston 12.18m 12.30m 15.10m 11.45m 39' 11.5"
3 Julianna Horner SR-4 Oklahoma Baptist 12.07m 9.54m 13.16m 11.23m 39' 7.25"
4 Sierra Munoz FR-1 Central Oklahoma 11.52m 12.10m 12.44m 9.33m 37' 9.5"
5 Destiny Grace SR-4 Oklahoma Christian 11.49m 10.34m 14.25m 13.21m 37' 8.5"
6 Sasha Wilson FR-1 Southwestern Christian 11.24m 14.16m 12.81m 10.90m 36' 10.5"
7 Jaden Bassett SO-2 Langston 11.03m 14.34m 9.49m 11.47m 36' 2.25"
8 Carly Kantrowitz JR-3 McMurry 10.98m 9.44m 9.33m 13.83m 36' 0.25"
9 Taelor Brown FR-1 Oklahoma Christian 10.64m 13.19m 9.68m 10.32m 34' 11"
10 Nhkiyah James-Salter JR-3 Langston 10.37m 8.09m 8.50m 9.75m 34' 0.25"
11 Tatum Robertson FR-1 Central Oklahoma 10.27m 8.63m 12.53m 11.40m 33' 8.5"
12 Kenadee Shugart FR-1 Midwestern St. 9.73m 11.48m 8.27m 12.36m 31' 11.25"
Women's Shot Put Flight 2
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK MARK MARK ENGLISH
13 Idalys Romero JR-3 Southwest (N.M.) 8.96m 11.82m 9.53m 8.39m 8.20m 8.58m 31' 3.25"
14 Emerald Armenta FR-1 Southwest (N.M.) 8.68m 8.87m 9.44m 11.99m 8.68m 6.89m 30' 11.75"
15 Corbin Stulir FR-1 McMurry 9.52m 10.94m 9.43m 7.17m 9.90m 10.28m 30' 11.25"
16 Rebekah Stevenson SR-4 LeTourneau 11.86m 11.95m 9.41m 7.43m 6.68m 8.66m 30' 10.5"
17 Hannah Ponder JR-3 Midwestern St. 10.24m 8.43m 9.06m 7.07m 11.14m 6.80m 29' 8.75"
18 Tyleecia Delaney FR-1 Central Oklahoma 9.62m 11.33m 8.99m 6.92m 8.54m 7.46m 29' 6"
19 Jadyn Gore FR-1 Hardin-Simmons 8.06m 7.17m 8.96m 10.04m 10.48m 9.41m 29' 4.75"
20 Kansas Huysman JR-3 Southwest (N.M.) 8.92m 7.95m 8.83m 9.89m 9.54m 8.30m 28' 11.75"
21 Jacie Carr FR-1 Oklahoma City 10.76m 9.14m 8.54m 8.45m 7.43m 9.65m 28' 0.25"
22 Chloe Grimsley FR-1 McMurry 7.60m 7.52m 8.45m 6.76m 6.25m 7.77m 27' 8.75"
23 Elizabeth Ryan FR-1 McMurry 6.72m 10.00m 8.20m 9.92m 8.94m 8.53m 26' 11"
24 Sylvia Harmon SO-2 McMurry 9.32m 7.91m 7.83m 7.83m 9.71m 8.93m 25' 8.25"
  Shanice Ross FR-1 McMurry FOUL FOUL FOUL FOUL FOUL FOUL NM

Women's Weight Throw

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV
1 Brittany Poe Senior UNAT-Oklahoma Baptist 14.97m 49' 1.5"
  • 13.58  
  • 14.55  
  • 14.23  
  • 13.90  
  • 14.97  
  • 14.83  
2 Julianna Horner SR-4 Oklahoma Baptist 14.37m 47' 1.75"
  • 14.18  
  • 13.47  
  • 14.22  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 14.37  
3 Destiny Grace SR-4 Oklahoma Christian 13.44m 44' 1.25"
  • 12.97  
  • FOUL  
  • 12.64  
  • 13.44  
  • 12.63  
  • 12.76  
4 Elizabeth Ryan FR-1 McMurry 12.56m 41' 2.5"
  • 11.95  
  • 12.56  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
5 Sierra Munoz FR-1 Central Oklahoma 12.52m 41' 1"
  • 11.74  
  • FOUL  
  • 10.80  
  • 10.54  
  • 12.52  
  • 12.33  
6 Hannah Ponder JR-3 Midwestern St. 12.42m 40' 9"
  • 12.42  
  • 12.27  
  • FOUL  
  • 12.10  
  • 11.52  
  • 11.43  
7 Taelor Brown FR-1 Oklahoma Christian 12.34m 40' 6"
  • 10.93  
  • 12.34  
  • 10.76  
  • 10.65  
  • 11.91  
  • 11.89  
8 Kansas Huysman JR-3 Southwest (N.M.) 11.86m 38' 11"
  • FOUL  
  • 11.35  
  • 11.86  
  • 9.60  
  • FOUL  
  • FOUL  
9 Idalys Romero JR-3 Southwest (N.M.) 11.59m 38' 0.25"
  • 11.59  
  • 11.52  
  • 11.06  
  • 9.16  
  • FOUL  
  • 10.02  
10 Sasha Wilson FR-1 Southwestern Christian 11.47m 37' 7.75"
  • 11.47  
  • FOUL  
  • 11.13  
11 Carly Kantrowitz JR-3 McMurry 11.32m 37' 1.75"
  • 11.32  
  • FOUL  
  • 10.10  
12 Kellee Stubbs JR-3 Science & Arts 10.51m 34' 5.75"
  • 9.85  
  • 9.88  
  • 10.51  
13 Dy'mon Murrdock FR-1 Central Oklahoma 10.34m 33' 11.25"
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 10.34  
14 Emerald Armenta FR-1 Southwest (N.M.) 10.12m 33' 2.5"
  • 10.12  
  • FOUL  
  • FOUL  
15 Rebekah Stevenson SR-4 LeTourneau 10.09m 33' 1.25"
  • 10.09  
  • FOUL  
  • 9.56  
16 Tatum Robertson FR-1 Central Oklahoma 9.84m 32' 3.5"
  • 9.84  
  • FOUL  
  • FOUL  
17 Kayla South SO-2 Central Oklahoma 9.63m 31' 7.25"
  • 9.43  
  • 9.63  
  • 9.45  
18 Shanice Ross FR-1 McMurry 9.17m 30' 1"
  • 9.17  
  • 8.65  
  • FOUL  
19 Kenadee Shugart FR-1 Midwestern St. 8.21m 26' 11.25"
  • FOUL  
  • 0.08  
  • 8.21  
Women's Weight Throw Flight 1
PL NAME YEAR TEAM MARK ENGLISH
1 Brittany Poe Senior UNAT-Oklahoma Baptist 14.97m 49' 1.5"
2 Julianna Horner SR-4 Oklahoma Baptist 14.37m 47' 1.75"
3 Destiny Grace SR-4 Oklahoma Christian 13.44m 44' 1.25"
4 Elizabeth Ryan FR-1 McMurry 12.56m 41' 2.5"
6 Hannah Ponder JR-3 Midwestern St. 12.42m 40' 9"
10 Sasha Wilson FR-1 Southwestern Christian 11.47m 37' 7.75"
12 Kellee Stubbs JR-3 Science & Arts 10.51m 34' 5.75"
13 Dy'mon Murrdock FR-1 Central Oklahoma 10.34m 33' 11.25"
15 Rebekah Stevenson SR-4 LeTourneau 10.09m 33' 1.25"
19 Kenadee Shugart FR-1 Midwestern St. 8.21m 26' 11.25"
Women's Weight Throw Flight 2
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK ENGLISH
5 Sierra Munoz FR-1 Central Oklahoma 12.52m 10.64m 9.64m 41' 1"
7 Taelor Brown FR-1 Oklahoma Christian 12.34m 14.44m 9.01m 40' 6"
8 Kansas Huysman JR-3 Southwest (N.M.) 11.86m 11.50m 8.54m 38' 11"
9 Idalys Romero JR-3 Southwest (N.M.) 11.59m 11.47m 12.40m 38' 0.25"
11 Carly Kantrowitz JR-3 McMurry 11.32m 13.58m 8.04m 37' 1.75"
14 Emerald Armenta FR-1 Southwest (N.M.) 10.12m 8.30m 11.84m 33' 2.5"
16 Tatum Robertson FR-1 Central Oklahoma 9.84m 12.20m 10.82m 32' 3.5"
17 Kayla South SO-2 Central Oklahoma 9.63m 8.09m 11.84m 31' 7.25"
18 Shanice Ross FR-1 McMurry 9.17m 8.80m 11.37m 30' 1"