January 18, 2020
|
Oklahoma-Mosier Indoor Track - Norman, OK
|
200m (Flat)
ICON KEY: NAIA A NAIA B NCAA DII Auto NCAA DII Prov

Men's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Max McNeill SR-4 Oklahoma City 8:50.68 7:25.78
2 Kipruto Cherutich SR-4 Oklahoma City 8:52.70 10:49.90
3 Tyler Tickner Freshman Unattached 8:55.40 7:08.32
4 Eduardo Gutierrez SO-2 Cameron 8:56.95 9:50.65
5 Colton Meyers JR-3 Oklahoma Christian 9:12.23 9:28.80
6 Celso Ramirez JR-3 Cameron 9:14.12 9:47.37
7 Chris Dunn JR-3 Cameron 9:20.75 11:07.30
8 Zach McAlpin JR-3 Southern Nazarene 9:24.95 11:57.49
9 Blake Feron Sophomore Unattached 9:31.94 7:48.99
10 Kolten Johnson FR-1 Oklahoma Christian 9:38.90 8:35.23
11 Cody Smith FR-1 Southwest (N.M.) 9:39.29 11:00.39
12 John Zuniga SO-2 McMurry 9:47.71 11:21.75
13 Joseph Meza FR-1 McMurry 9:48.75 11:28.84
14 Elvis Samoei FR-1 Science & Arts 9:50.21 10:49.24
15 Latham Hensley SR-4 McMurry 9:51.28 7:53.03
16 Tyler Wade SR-4 Oklahoma City 10:02.71 9:08.47
17 Nikolas Salazar FR-1 Southwest (N.M.) 10:20.04 7:20.23
18 Zander Rossiter SO-2 Oklahoma City 10:42.61 9:38.35
19 Oscar KipKoros   UNAT-Oklahoma City 10:42.62 10:16.92
  Roy Kipkorir JR-3 Cameron NT NT
  Colton Martin FR-1 Oklahoma Baptist NT NT
  Connor Heath FR-1 Oklahoma Baptist NT NT
  Avery Hanna FR-1 Oklahoma Baptist NT NT
  Nathaniel Ashe Senior Unattached NT NT
Men's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Max McNeill SR-4 Oklahoma City 8:50.68 9:43.75
2 Kipruto Cherutich SR-4 Oklahoma City 8:52.70 7:06.16
3 Tyler Tickner Freshman Unattached 8:55.40 9:27.53
4 Eduardo Gutierrez SO-2 Cameron 8:56.95 6:58.83
5 Colton Meyers JR-3 Oklahoma Christian 9:12.23 9:50.89
6 Celso Ramirez JR-3 Cameron 9:14.12 7:51.01
7 Chris Dunn JR-3 Cameron 9:20.75 8:47.11
8 Zach McAlpin JR-3 Southern Nazarene 9:24.95 10:04.50
10 Kolten Johnson FR-1 Oklahoma Christian 9:38.90 11:52.05
16 Tyler Wade SR-4 Oklahoma City 10:02.71 13:03.53
19 Oscar KipKoros   UNAT-Oklahoma City 10:42.62 10:10.49
  Roy Kipkorir JR-3 Cameron NT NT
Men's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
9 Blake Feron Sophomore Unattached 7:37.56 11:09.17 11:43.49 9:31.94 7:54.71
11 Cody Smith FR-1 Southwest (N.M.) 9:56.67 8:23.99 12:09.91 9:39.29 8:35.57
12 John Zuniga SO-2 McMurry 7:38.42 8:13.68 7:50.17 9:47.71 7:20.79
13 Joseph Meza FR-1 McMurry 11:58.28 8:14.55 7:39.23 9:48.75 9:48.75
14 Elvis Samoei FR-1 Science & Arts 8:51.19 11:42.35 10:07.92 9:50.21 8:39.39
15 Latham Hensley SR-4 McMurry 12:13.19 10:38.59 10:44.50 9:51.28 11:14.06
17 Nikolas Salazar FR-1 Southwest (N.M.) 10:07.64 7:57.43 8:40.84 10:20.04 12:42.65
18 Zander Rossiter SO-2 Oklahoma City 8:08.39 11:08.32 11:46.88 10:42.61 11:46.88
  Colton Martin FR-1 Oklahoma Baptist NT NT NT NT NT
  Connor Heath FR-1 Oklahoma Baptist NT NT NT NT NT
  Avery Hanna FR-1 Oklahoma Baptist NT NT NT NT NT
  Nathaniel Ashe Senior Unattached NT NT NT NT NT